DŘEVO KARTÁČUJEME, OPALUJEME, TESÁME A ŘEŽEME

Povrchové úpravy dřeva přinášejí novou estetickou hodnotu. Dřevo nachází uplatnění jak v exteriéru, tak i v interiéru. Povrchové úpravy můžeme provádět téměř na jakémkoliv dřevěném materiálu. Palubky a všeobecně dřevo můžete díky novému designu použít i v moderních interiérech. Širokou škálou postupů zejména tesáním  dosáhnujeme i přirozené patiny. 


Palubky opalované kartáčované_modrozelená_olej_P45


Palubky opalované bez povrchové úpravy


tesání černé


Palubky kartáčované


Palubky řezané hnědé N

UPRAVUJEME POVRCHY FASÁD, PALUBEK, PODLAHOVÝCH PRKEN, PLOTOVEK, TRÁMŮ, HRANOLŮ

Umíme upravit povrch téměř jakéhokoliv dřevěného prvku. Kartáčujeme, tesáme a barvíme velké plochy fasád. Designujeme ploty moderních domů. Dáváme povrch palubkám, které nacházení uplatnění v různých druzích interiérových obkladů. Kartáčujeme podlahová prkna vesnických a horských stavení. Designujeme podbití střech moderních i starších domů. Tesáme palubky, trámy a podlahy dřevostaveb, aby vzhled dřeva získal historizující nádech a patinu.

KARTÁČOVÁNÍ

Kartáčování dřeva je druh designování povrchu dřeva, kdy jsou měkká léta odstraněna. Dojde k vyzvednutí tvrdých let a dřevo získá zvrásněný povrch. Dřevu se tak zvyšuje životnost. Měkké části dřeve nejdříve podléhající zubu času se odstraňují a povrch pak tvoří tvrdší dřevo. Často se využívá u nejen u fasád, podlah, ale i obkladů a plotů.


Palubky kartáčované

OPALOVÁNÍ

Opalování dřeva je metoda povrchové úpravy, kdy se nechává malá svrchní vrstva ohořet. Opálení dřeva je historickou metodou konzervace dřeva. Následně kombinujeme s kartáčováním povrchu. Tato kombinace krom estetické hodnoty přináší i vyšší životnost dřeva. Do moderní interiérů i exteriérů se tyto prvky používají společně s barevnou úpravou dřeva. To zajišťuje buď moření nebo napouštění barevnými oleji.


Palubky opalované bez povrchové úpravy

TESÁNÍ

Tesání je mechanická metoda povrchové úpravy dřeva. Dříve se prováděla ručně zejména na nosných konstrukcích. My zpracováváme dřevo na unikátním zařízení, které dokáže opracovat i trámy 270 mm x 270 mm. Tento způsob úpravy povrchu dává dřevu historizující vzhled. Opět se často kombinuje s barevnou úpravou povrchu.


Tesané černé dřevo_malá velikost2

ŘEZÁNÍ

Řezání je mechanická povrchová úpravy dřeva. Tento způsob úpravy povrchu slouží jako designový prvek do moderních interiérů. Tento způsob úpravy povrchu dává dřevu industriální vzhled. Používá se zejména v interiérech na obklady z palubek. Často kombinuje s barevnou úpravou povrchu.